Strona głównaKosmetykiŻele UV do paznokci

Żele UV do paznokci

Niewątpliwie żele do paznokci podbiły serca kobiet na długo przed pojawieniem się bardzo popularnych hybryd. Wówczas były one jedynym sprawdzonym sposobem na trwały manicure. Dziś nowoczesna technologia pozwala wykonać wyjątkowo trwały manicure, który naprawdę przepięknie się prezentuje. W poniższym artykule umieściliśmy garść najważniejszych informacji o żelach do paznokci UV. 

Jaki żel do paznokci wybrać? 

Jednym z rodzajów żeli jest żel UV jednofazowy. Pełni on funkcję żelu budującego i nabłyszczającego. Dzięki niemu można przy użyciu jednego produktu wykonać trwały i elegancki manicure. Ma wyjątkową konsystencję, dzięki której jednym produktem zamieniasz 3 warstwy żelu w jedną. Pamiętajmy również o tym, że żel ten należy utwardzać w lampie UV przez około 3 minuty.

Kolejnym rodzajem żelu jest żel UV trójfazowy. W tym przypadku należy sięgnąć po trzy następujące produkty: żel bazowy, żel UV budujący oraz żel nabłyszczający. Żele należy nakładać dokładnie w takiej kolejności i ponadto każdą z warstw należy umieszczać w lampie UV na około 3 minuty.

Ostatnim rodzajem żeli do paznokci są żele UV kolorowe. Dzięki nim można wykonywać fenomenalne zdobienia na płytce paznokcia. Jest wiele typów tych żeli począwszy od transparentnych, brokatowych, perłowych, a skończywszy na neonowych. Aby móc wykonać wzorek na paznokciu należy wyposażyć się w precyzyjny pędzelek do zdobień.

Jak nakładać kolorowe żele UV? 

Aby móc nakładać kolorowe żele UV należy wcześniej odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Należy zmatowić płytkę bloczkiem polerskim, a także nadać jej odpowiedni kształt. Następnie można nanieść pierwszą warstwę żelu jednofazowego lub żel podkładowy. Nałożoną warstwę należy utwardzić w lampie UV. Następnie można przejść do nakładania drugiej warstwy produktu. W zależności jaką metodę wybrałaś nałóż drugą warstwę żelu jednofazowego lub też żel budujący. Następnym krokiem, który należy wykonać to odtłuszczenie płytki paznokcia. Jeśli to zrobisz to możesz z powodzeniem przejść do robienia barwnych zdobień przy użyciu kolorowych żeli np.., w kolorze pudrowego różu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne