Strona głównaKosmetykiRodzaje żelów led do paznokci

Rodzaje żelów led do paznokci

Żel LED do paznokci jest jednym z podstawowych produktów, jakie posiada każdy salon kosmetyczny. Istnieją różne rodzaje żeli. dzięki czemu każda stylistka znajdzie swój ulubiony, o odpowiedniej gęstości. Warto znać ich rodzaje, by wybrać idealny produkt dla siebie.

Żel jednofazowy elastyczny

Taki rodzaj żelu odznacza się niezwykłą elastycznością oraz łatwym nakładaniem. Nie jest mocno gęsty i może być używany często bez bazy. Profesjonalne stylistki paznokci wybierają właśnie ten żel, ponieważ można go bardzo łatwo uformować i z jego pomocą przedłużyć paznokcie. Żele do paznokci jednofazowe można znaleźć w kolorach przeźroczystym lub różowym. Żel różowy może być położony na paznokciach samodzielnie, bez nakładania na niego lakieru. Wtedy paznokcie wyglądają wyjątkowo naturalnie. Żele jednofazowe nie wymagają nakładania bazy ani nabłyszczacza.

Żel trójfazowy

W przypadku ten żelu należy przed nałożeniem go na płytkę paznokci zastosować bazę – bonder. By z kolei żel miał odpowiedni połysk, konieczne jest użycie na końcu nabłyszczacza. Żel LED do paznokci trójfazowy jest nazywany inaczej żelem budującym, ponieważ z jego pomocą można przedłużać paznokcie. Żele LED trójfazowe są znacznie gęstsze od jednofazowych, dlatego używają ich profesjonalistki.

Żel samopoziomujący

Ten rodzaj żelu pozwala na szybkie zbudowanie linii C na płytce paznokcia. Żel LED do paznokci, który dodatkowo sam się poziomuje sprawia, że paznokcie wyglądają bardzo naturalnie i jednocześnie mają odpowiednią budowę. Ponieważ ma on odpowiednią gęstość jest to idealny żel dla osób, które, dopiero uczą się przedłużania paznokci metodą żelową. Żel samopoziomujący można także znaleźć w różnych kolorach.

Wszystkie rodzaje żeli do paznokci, po utwardzeniu, można pokryć lakierem. Wiele kosmetyczek używa specjalnych lakierów do paznokci żelowych, ale lakier hybrydowy również się sprawdzi. Należy pamiętać jednak, by powierzchnię nałożonego żelu przygotować jak naturalną płytkę paznokcia. Należy więc go zmatowić i położyć również bazę pod lakier.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne