Strona głównaUncategorizedPrzedszkolny jadłospis - czy można go zmienić?

Przedszkolny jadłospis – czy można go zmienić?

Jedzenie w przedszkolu to niełatwy temat. Wielu rodziców ma problem na tym polu, bo co dziecko to inne przyzwyczajenia. Niektórzy wolą, by ich pociechy jak najdłużej nie znały smaku cukru, inni są mniej restrykcyjni. Pogodzić preferencje i potrzeby wszystkich, w grupie liczącej nawet do 25 dzieci, nie jest prostą sprawą. W tym artykule podpowiadamy jak sobie z tym poradzić.

Przede wszystkim rozmowa

Warto zacząć od rozmowy z paniami przedszkolankami. Na zebraniu można poruszyć temat i przy okazji dowiedzieć się, czy inni rodzice mają podobne do naszego zdanie na temat wyborów żywieniowych. Jeśli tak, to będzie nam na pewno znacznie łatwiej przekonać do naszych pomysłów przedszkolny personel. Jeśli okaże się jednak, że jesteśmy w naszych przekonaniach odosobnieni, nie obędzie się pewnie bez rozmowy z dyrekcją.

Do rozmowy zdecydowanie trzeba się przygotować. Przeanalizujmy jadłospis z dłuższego okresu, by mieć pewność, że dysponujemy wystarczającą ilością informacji. Jeśli mowa o słodyczach, a jesteśmy przeciwni ich podawaniu małym dzieciom, przekonajmy się, czy rzeczywiście często pojawiają się w menu. Może się okazać, że budyń, o którym powiedziało nam dziecko, pojawił się wyjątkowo.

Własne jedzenie

A co w sytuacji, gdy nie znajdziemy zrozumienia ani u pań, ani u dyrekcji? Okazuje się, że prawo nie zabrania rodzicom dostarczania własnego jedzenia do placówki. W przypadku, gdy rodzice decydują się na taką opcję, muszą pamiętać o pewnych obostrzeniach. Ze względów bezpieczeństwa, jedzenie trzeba trzymać oddzielnie od tego przygotowywanego w przedszkolu. Rodzice powinni zostać poinformowani o zasadach dotyczących dostarczania posiłków: jak należy je prawidłowo zapakować, gdzie zostawiać pojemniki i gdzie będą one przechowywane.

Warunki do odpowiedniego przechowywania ma zapewnić przedszkole, dlatego finalnie decyzja należy do dyrekcji. Rodzice natomiast powinni być świadomi, że w przypadku zatrucia pokarmowego, to właśnie oni będą pierwszymi do kontroli przeprowadzanej przez Sanepid.

Więcej na temat wychowania przedszkolnego można przeczytać na stronach przedszkole Szczecin oraz przedszkole motylki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne