Strona głównaDzieciJak dopasować zaproszenia ślubne do uroczystości?

Jak dopasować zaproszenia ślubne do uroczystości?

Ślub to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu młodych ludzi. Jest to wyjątkowy moment, w którym para decyduje się na stworzenie pełnoprawnego związku. Aby to wydarzenie zostało odpowiednio uczczone, ważne jest, aby zaproszenia ślubne były dopasowane do charakteru uroczystości. W tym artykule omówimy, jak dobrać zaproszenia ślubne do rodzaju i stylu uroczystości.

Styl zaproszeń powinien być dopasowany do stylu uroczystości

Ważne jest, aby zaproszenia ślubne pasowały do stylu i tematyki uroczystości. Jednym z najważniejszych kroków w dopasowywaniu zaproszeń do uroczystości jest określenie wizualnego stylu uroczystości. Na przykład, jeśli uroczystość ma być rustykalna, warto wybrać zaproszenia z ciekawymi grafikami lub ciepłymi kolorami. Jeśli uroczystość ma być bardziej wyrafinowana, można wybrać zaproszenia w klasycznym stylu, zawierające eleganckie detale, takie jak wycięte kontury i złocenia.

Z reguły diabeł tkwi w szczegółach. Odpowiednio dobrane detale jak pieczęć lakowa, złocenia czy wstążki sprawiają, że zaproszenie wygląda zjawiskowo. Dlatego ciekawym pomysłem jest poszukanie oryginalnej kartki z drobnymi zdobieniami (oczywiście pod warunkiem, że pasują one do stylu w jakim przygotowywana jest uroczystość).

Planując styl w jakim będą wykonane zaproszenia warto od razu zaplanować pozostałe elementy takie jak winietki, zawieszki i księgę gości. Tak aby całość tworzyła spójną całość.

Pamiętaj o zamieszczeniu wszystkich niezbędnych informacji

Kartka z zaproszeniem na ślub powinna zawierać najważniejsze informacje takie jak: imię i nazwisko liczba osób zapraszających i zapraszanych, adres, data i godzina uroczystości oraz informacja o osobie towarzyszącej. Informacje powinny być jasne i zrozumiałe. Według zasad savoir vivre nieeleganckie jest informowanie gości o prezentach i kwiatach.

Jak wybrać firmę, która zajmie się przygotowaniem zaproszeń?

Jak wybrać odpowiednią firmę? Przede wszystkim przyjrzyj portfolio z posiadanymi wzorami zaproszeń. Upewnij się, że firma ma poczucie estetyki, które Tobie odpowiada. Dobrze jest również poprosić o wzornik i próbki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne