Strona głównaKobiece sprawyIle kolagenu przyjmować?

Ile kolagenu przyjmować?

Chcesz, by twoja skóra zawsze była młoda, elastyczna i po prostu piękna? Da się zrobić, o ile tylko przestaniesz wierzyć w perfekcyjne działanie samej pielęgnacji, a zdasz sobie sprawę z tego, że produkty przyjmowane doustnie, które wprowadzasz bezpośrednio do wnętrza organizmu, potrafią zdziałać dużo więcej niżeli wszystkie te pachnące preparaty nakładane od razu na ciało. Kolagen w tabletkach to lepszy wybór niż kolagen zawarty w kremie czy jakimkolwiek serum do twarzy. W pewnym wieku tę substancję zdecydowanie warto suplementować, zwłaszcza jeśli jest się skupionym na zachowaniu jak najmłodszego wyglądu.

Nie istnieją żadne konkretne odgórne zasady co do tego, ile kolagenu powinno się przyjmować. Nie powstały – jak na razie – żadne normy dotyczące suplementacji tego związku, dlatego też trzeba go testować na sobie albo też bazować na zaleceniach producentów kupowanych preparatów, o ile ten kolagen chce się przyjmować pod postacią suplementu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku bazowania na tzw. “czystej” diecie. Kolagen można czerpać naturalnie z różnych produktów spożywczych, jednakże w takim przypadku trzeba zadbać o to, by ta codzienna dieta zawierała zwiększoną ilość białka. W wielu tekstach dotyczących zasad prawidłowego żywienia znajdziesz informację o tym, by tego białka spożywać ok. 1 g na 1 kg masy ciała, jednakże taka dawka na ogół bywa niewystarczająca, a już na pewno jest niewystarczająca dla osób trenujących. Ogólnie rzecz biorąc zwykle warto ją zwiększyć do jakichś 1,5 g na 1 kg masy ciała. Osoby trenujące siłowo powinny natomiast przyjmować nawet 2 g białka na 1 kg masy ciała i to codziennie.

Kolagen na skórę działa naprawdę świetnie, nierzadko dużo lepiej niżeli bardzo drogie kremy czy nawet specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej. Jako że jednak ciężko dostarcza się go samą dietą, rozważ jego suplementację. Suplementy diety potrafią bardzo dobrze uzupełnić codzienne menu, o ile stosuje się je w określonym celu i nie zaczyna się z nimi przesadzać.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę justine-in-time.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne