Wiele osób zastanawia się przy wyborze manicure’u, jaka jest długość utrzymywania się paznokci hybrydowych. W końcu w każdym zdobieniu paznokci liczy się efekt oraz jego trwałość. To prawda, że hybrydy mają najdłuższą wytrzymałość. Jednak na ich trwałość wpływa wiele czynników – jakość lakierów hybrydowych, przygotowanie, stan płytki paznokci oraz technika wykonania. Wpływa na stan manicure’u także sporo czynników zewnętrznych, jak chociażby rodzaj wykonywanej pracy i urazy mechaniczne.
Jak długo mogę nosić hybrydy?
Trwałość manicure hybrydowego zależy od tego, w jakie sposób został on wykonany. Na dobrze przygotowanej i zadbanej płytce paznokci manicure będzie utrzymywał się w nieskazitelnym stanie dłużej. Znaczenie ma także jakość lakierów – jeżeli będą one słabej jakości to mimo utwardzenia mogą być bardziej podatne na uszkodzenia, niż typowe hybrydy.
Lakiery hybrydowe utrzymują się najczęściej na paznokciach przez 2-3 tygodnie. Niektóre lakiery są jednak super trwałe i mogą utrzymywać się nawet do 6 tygodni. Po tym okresie odrost naturalnej płytki, który jest widoczny za linią manicure ‘u, jest po prostu nieestetyczny.
Od czego zależy trwałość hybrydy?
Trwałość hybryd zależy głównie od kondycji płytki naturalnej paznokcia. Niestety, hybrydy silniej oddziałują na płytkę paznokcia, więc nie są polecane osobom ze słabymi i problematycznymi paznokciami – takimi z tendencją do rozdwajania, cienkimi i łamliwymi. W przypadku paznokci delikatnych i w gorszej kondycji lepszym rozwiązaniem będzie żel
Inną ważną kwestią jest dla trwałości hybrydy jest charakter wykonywanej pracy. Na kondycję manicure ‘u i dłonie w ogóle będzie wpływało częste moczenie rąk lub kontakt z chemią domową.
Należy pamiętać, że między kolejnymi stylizacjami paznokci hybrydowych powinno się stosować przerwy, w trakcie których płytka paznokcia może odetchnąć i się zregenerować. Niestety, płytka paznokcia może być osłabiona po zdjęciu hybrydy, szczególnie w przypadku nieumiejętnego zdejmowania jej w warunkach domowych (np. podważanie lakieru, przepiłowanie płytki naturalnej).