Strona głównaModaJak dobrać stylizacje w jednym kolorze?

Jak dobrać stylizacje w jednym kolorze?

Monochromatyczny look jest ostatnimi czasy bardzo modny. Stylizacje w jednym kolorze są jednak dość ryzykowne. Poznaj kilka zasad, dzięki którym zawsze będziesz wyglądać modnie i stylowo.

Jeden kolor – kilka odcieni

Jednokolorowa stylizacja nie oznacza, że od stóp do głów nosimy wszystko, w identycznym kolorze. Wszystko opiera się na różnych odcieniach tej samej barwy. To dzięki nim zapewniona jest harmonia stroju. Gdyby wszystko było w identycznej barwie, nasz ubiór byłby mdły i nijaki. Różnice w odcieniu sprawiają, że całość wygląda bardzo gustownie. Dobór odcieni należy zrobić umiejętnie. Nie można przesadzać z ilością barw. Wystarczą już 3 odcienie tego samego koloru, aby strój był ze sobą spójny. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie jednego głównego odcienia, który będzie podstawą całego kompletu. Następnie można dobrać dodatki: buty, torebkę szalik w jaśniejszej bądź ciemniejszej wersji. W jesiennej szafie sprawdzą się na przykład karmelowe sukienki, którą można połączyć z beżowymi botkami.

Mieszanie faktur

Warto się odważyć i spróbować łączyć ze sobą różne faktury. Taki miks spowoduje, że każda stylizacja w jednym kolorze stanie się ciekawsza. Jak to zrobić? Wystarczy zestawić ze sobą matową bluzkę i błyszczącą marynarkę lub grubo pleciony sweter ze spódnicą z ekoskóry.

Dodatkowy kontrast

Stylizacja nie będzie nudna, gdy doda się do niej kolorowe akcesoria. Czapki, kapelusze, chusty, rękawiczki, paski, biżuteria będą idealnym uzupełnieniem monochromatycznego ubioru. Ciekawym rozwiązaniem w takiej stylizacji są dodatki o kontrastującej barwie, które przełamią i ożywią całość. Taki look z pewnością przyciągnie uwagę i wzbudzi zachwyt. 

Odrobina wzoru

To co kiedyś uznawane było za modowe potknięcie, teraz jest uznawane za znajomośc świata mody. Łączenie różnych wzorów wymaga odwagi, ale sprawia, że stylizacja absolutnie nie jest nudna. Jednolity strój nabierze dynamiki i stanie się nieoczywisty, jeśli będzie składał się z różnych wzorów. Przykładem może być sukienka w kwiatowy oraz szalik w kratkę lub marynarka w paski
i torebka w pepitkę. To bardzo prosty sposób, który dodaje charakteru jednokolorowej stylizacji.

Bogactwo warstw

Jednolity strój nabierze głębi, jeśli skomponuje się go warstwowo. Jesień daje mnóstwo możliwości, aby wykorzystać tę zasadę. Ciekawie wyglądają na sobie ubrania różnej długości. Koszula, długi kardigan i jeszcze dłuższy płaszcz spowodują, że stylizacja zacznie żyć ,a kolory się przenikać, co da hipnotyzujący efekt.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne