8 porad, jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla Twojej skóry

0
1893

Odpowiednie kosmetyki dla każdego rodzaju skóry są ważne, aby nadać jej naturalny, świeży wygląd, a także aby zapobiec reakcjom na kosmetyki, takim jak alergie z wynikającymi z nich wysypkami, swędzeniem i płaczem lub wypryskami zaskórników lub zaskórników i bolesnymi wykwitami skórnymi. Skóra każdej osoby jest wyjątkowa, a różne obszary na twarzy mogą mieć różne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich kosmetyków.

Jeśli rozczarujesz się, gdy cień do powiek zacznie się marszczyć i przesuwać przed lunchem, lub gdy Twój podkład wygląda na pomarszczony i zblakły, zrozumienie cech skóry i zakup odpowiednich kosmetyków dla danego typu skóry jest cennym ćwiczeniem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wyglądać najlepiej.

Unikaj kosmetyków, które wysuszają lub podrażniają skórę

Każdy inny rodzaj skóry będzie różnie reagował na różne rodzaje kosmetyków. Nawet jeśli konkretna marka działa na Twój cień do powiek, ta sama marka może nie działać na szminkę. Wynika to z faktu, że rodzaj skóry na powiekach może bardzo różnić się od typu skóry na ustach. Wybierając na przykład kosmetyki takie jak podkład, unikaj suszenia kosmetyków lub kosmetyków, które powodują pękanie skóry. Niestety może być konieczne wypróbowanie kilku produktów w celu ustalenia, które konsekwentnie działają na skórę. Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że twoja skóra może wywoływać reakcję na dany kosmetyk, która wcześniej nie powodowała podrażnienia skóry, więc możesz zostać zmuszony do znalezienia alternatywy dla wypróbowanej i prawdziwej marki, która działała dobrze w przeszłości. Charakterystyka skóry może również ulec znacznej zmianie w ciągu całego życia, zmuszając do zmiany rodzaju wybranych kosmetyków.

Wybierając kosmetyki, weź pod uwagę kolor skóry

Nawet jeśli dany rodzaj kosmetyku jest odpowiedni dla rodzaju skóry, wybór niewłaściwego koloru – zbyt jasny lub zbyt ciemny sprawi, że kosmetyki będą mniej atrakcyjne. Wybierz kosmetyki, które uzupełniają i dopasowują koloryt skóry, a znikną drobne niedoskonałości odcienia i tekstury skóry. Ciemniejsze podkłady, głębsze kolory cieni do powiek i eyeliner najlepiej nadają się dla osób o odcieniach skóry czekoladowej lub oliwkowej. Z drugiej strony spektrum, jeśli masz bladą skórę, powinieneś wybrać jaśniejsze odcienie podkładu i makijażu oczu. Kosmetyki powinny poprawiać, nigdy nie przytłaczać odcieni skóry.

Zainwestuj w wysokiej jakości makijaż

Makijaż wysokiej jakości często powoduje bolesność dla portfela, ale pokazuje się na skórze. Tani makijaż może upiec ciasto lub zsunąć się na skórę i nie jest tak prawdopodobne, że się zleje. Bardziej prawdopodobne jest, że usiądzie na powierzchni, nadając plastyczny wygląd. Szukaj kosmetyków dobrej jakości, które niekoniecznie są drogie. Lepiej zainwestować w siebie, kupując wysokiej jakości makijaż, który doskonale pasuje do Twojego rodzaju skóry.

Sucha skóra

Jeśli jesteś ofiarą suchej skóry, nie rozpaczaj. Powinieneś znaleźć podkład typu mus lub krem. Jeśli używasz korektora, upewnij się, że jest na bazie kremu, a twój kompaktowy proszek powinien być sprasowany. Powinieneś unikać luźnych formuł lub formuł bezolejowych, ponieważ będą one osadzać się na drobnych liniach na twarzy. Makijaż oczu najlepiej wykonać pudrem z jedwabną teksturą lub kremowymi cieniami do powiek, a eyeliner powinien być błyszczącym ołówkiem lub matowym. Wilgoć jest kluczowym słowem w pomadkach i błyszczykach. Znajdź nawilżającą pomadkę i użyj błyszczyka, który zawiera składniki takie jak aloes lub witamina E, które zapewniają dodatkowe nawilżenie ust.

Wrażliwa skóra

Szukaj produktów, które są specjalnie oznaczone do stosowania z wrażliwą skórą i unikaj zapachów w produktach kosmetycznych. Dla alergików to kolejna fraza, której należy szukać na etykietach. Kluczem jest unikanie czegokolwiek z wysokimi poziomami barwników lub konserwantami.

Skóra mieszana

Możesz albo wybrać różne produkty dla różnych warunków skóry na twarzy, albo możesz wybrać produkty stworzone specjalnie dla skóry mieszanej. Nawet tak zwana normalna skóra często ma obszary bardziej lub mniej tłuste niż inne obszary. Normalna skóra może mieć okresy w cyklu miesięcznym, gdy jest bardziej olejna niż zwykle.

Tłusta skóra

W przypadku skóry tłustej spróbuj zastosować podkład beztłuszczowy przed nałożeniem matowego podkładu, który nie zatyka porów. Luźny proszek zawiera mniej olejków niż puder prasowany. Okresowo zamazuj skórę w ciągu dni, aby usunąć blask. Unikaj kremów do cieni do powiek lub tuszu do rzęs oraz kredek do ust w kremowym stylu.

Opcje czyszczenia

Unikaj ostrych lub wysuszających środków czyszczących, a także tłustych środków czyszczących, ponieważ każda z nich będzie reagować niekorzystnie z rodzajem skóry. Najlepszym środkiem do czyszczenia skóry, niezależnie od rodzaju skóry, jest rozpuszczalny w wodzie środek czyszczący, delikatny dla skóry.