Wybór sprzętu do makijażu permanentnego – na co zwrócić uwagę?

0
302

Jeśli planujesz rozpocząć działalność, związaną z makijażem permanentnym, na pewno zastanawia Cię jak wybrać odpowiedni sprzęt. Nie jest to proste zadanie, ponieważ na tym szybko rozwijającym się rynku wciąż pojawiają się nowe rozwiązania. Jest jednak kilka aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jakich?

Maszynka do makijażu permanentnego na kartridże/moduły

Urządzenia do wykonywania makijażu permanentnego dzielą się na pracujące w systemie igłowym (igła + nasadka) oraz w systemie modułowym (kartridże). Kartridże to, w skrócie mówiąc, igła, która zabudowana jest specjalną plastikową konstrukcją i tworzy moduł, który montowany jest w rączkę urządzenia. Moduł najczęściej wyposażony jest w sprężynę, która pozwala popychać igłę, wprowadzając ją tym samym w ruch umożliwiający pigmentację.

Takie wyjście nie jest jednak stabilne na zmiennej powierzchni skóry, która podczas pigmentacji stawia różny opór i wymaga od osoby wykonującej zabieg nieco trudniejszej pracy. Sprężyna ugina się i igła odbija się od skóry. Trzeba zachować dużą czujność, ponieważ zbyt mocna praca może powodować niepożądane efekty. Dociśnięcie igły do skóry, zwłaszcza przez osoby, które jeszcze nie mają dużego doświadczenia, może spowodować, że pokona jej opór i zbyt mocno wejdzie w głąb skóry. Finalnie może to spowodować zbyt dużą pigmentację.

Plus takiego urządzenie jest jednak taki, że umożliwia ono szybkie przygotowanie do pracy. Kartridże są sterylnie zapakowane, wystarczy więc je rozpakować, a następnie wkręcić, aby aparat był gotowy do rozpoczęcia wykonywania makijażu permanentnego. Urządzeniem igłowym natomiast pracuje się nieco delikatniej niż urządzeniem modułowym.

W naszej ofercie na stornie  https://www.permanentny.com/urzadzenia-do-makijazu-permanentnego znajduje się szeroki wybór urządzeń na moduły.

Sprzęt na igły akupunkturowe do makijażu permanentnego

Urządzenia w systemie igłowym (igła + nasadka) mają możliwość, pracy na igłach akupunkturycznych. Oznacza to, że mamy do wykorzystania wiele grubości igieł 1R – od 0,12 mm do 0,3 mm. Igła o średnicy 0,12 mm jest niezwykle cienka, niesamowicie plastyczna, elastyczna i miękka, ma niemal mikroskopijną końcówkę. Igła o średnicy 0,3 mm jest już z kolei sztywna. To, jaka igła zostanie wykorzystana, zależy od techniki wykonywania zabiegu oraz rodzaju skóry. Blizny na przykład pigmentować poleca się najcieńszymi igłami o rozmiarze 0,12 lub 0,14 mm, technikę włoskową wykonamy zaś igłami o grubości 0,14 lub 0,16 mm, cieniowanie przeprowadzane jest igłami o grubości 0,16 mm czy 0,18 mm.

Wybór igieł zależy więc od tego, z czym stylistce jest wygodnie i jakie ma preferencje. Igły akupunkturowe są wystandaryzowane, wybór igieł modułowych  zaś  jest zależny od producenta.

Jak wybrać odpowiednie igły do makijażu permanentnego?

Urządzenia w systemie modułowym mają różne typy ułożenia igieł wielopunktowych.  Do wyboru jest liczba igieł oraz ich układ, oznaczany symbolami:

R – round, czyli igły ułożone okrągło,

F – flat, czyli igły ułożone płasko,

MR –  magnum to igły ułożone płasko w podwójnym rzędzie,

S  – slope z igłami ułożonymi pod kątem

RM  – roundmagnum, podwójny rząd igieł ułożonych łukowato.

Co do zasady, igły wielopunktowe przeznaczone są do szybszego nasycania powierzchni zabiegowej pigmentem. Pojedyncza igła jest ostra, poprzez małą średnicę z łatwością wchodzi w skórę, która nie stawia oporu. W trakcie pracy igłami wielopunktowymi mamy do czynienia z zetknięciem się dwóch powierzchni – skóry i powierzchni, jaką tworzą igły. Praca igłami wielopunktowymi polega więc na swoistego rodzaju „peelingowaniu” skóry, jednak jakość wysycenia skóry pigmentem po wygojeniu jest zazwyczaj dużo gorsza niż po wykorzystaniu igły pojedynczej.

Dobór wysokiej jakości urządzenia do makijażu permanentnego jest bardzo ważny. Wybierając tani, złej jakość sprzęt możesz zamknąć sobie możliwości rozwoju. Należy jednak pamiętać, że nawet najdroższy i najlepszy sprzęt nie pracuje sam. To od umiejętności i wiedzy osoby wykonującej zabieg zależy ostateczny efekt, maszynka może jedynie w tym pomóc.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń do makijażu?

Wiele producentów zapewnia, że ich urządzenia posiadają niesamowite prędkości pracy igieł, co ma zmniejszyć czas wykonywania zabiegu. Nie jest to jednak prawda i prędkości te sprawdzą się jedynie przy niektórych rodzajach makijażu permanentnego. O ile dobrze mogą sprawdzić się wśród praktyków z dużym doświadczeniem zawodowym, o tyle w przypadku osób początkujących tak duże prędkości urządzenia nie mają znaczenia. A wręcz nie powinny być wykorzystywane, ze względu na niestabilność ręki u osób rozpoczynających karierę w tym zawodzie. Warto też zwrócić uwagę na serwis gwarancyjny. W końcu czas to pieniądz, a gdy urządzenie ulega awarii i wymaga odesłania do serwisu, tracimy możliwość zarobkowania. Należy więc przed zakupem urządzenia dowiedzieć się, na jaką pomoc i jak szybko możemy liczyć od sprzedawcy w takiej sytuacji. Lepsze firmy oferują bezzwłocznie sprzęt zastępczy. Wysokiej jakości serwis jest wkalkulowany w cenę urządzenia, stąd też przy najtańszych opcjach często takie wsparcie nie istnieje.