Sposoby na stylizacje męskich fryzur

0
219

Każdy mężczyzna chciałby, aby jego fryzura wyglądała świetnie niezależnie od sytuacji. Aby tak się stało, samo mycie, suszenie i czesanie może nie wystarczyć! Taka rutyna pielęgnacyjna może i zapewni Ci naturalny wygląd fryzury, ale prawdopodobnie tylko na kilka minut. Wystarczy, że wyjdziesz z domu i natkniesz się na pierwszy silniejszy podmuch wiatru, a po Twojej starannej fryzurze nie pozostanie nawet ślad. Aby ułożenie włosów utrzymać w ryzach, przydadzą Ci się odpowiednie kosmetyki i akcesoria do stylizacji włosów męskich. Dzięki temu nie tylko zyskasz upragniony kształt fryzury, ale także utrwalisz jej ułożenie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Produkty do stylizacji dla mężczyzn

Na rynku znajdziesz całą masę produktów i akcesoriów do włosów – od rozmaitych toników, przez spraye i pudry, pomady, aż po solidne szczotki do modelowania fryzury i różnego typu suszarki. anim jednak zabierzesz się za wybieranie najlepszych opcji na własną rękę, zapoznaj się z ofertą sklepu https://mfryz.com.pl, dzięki czemu poznasz przydatne kosmetyki i akcesoria. Szczotka i grzebień, to akcesoria, które pomogą Ci w ułożeniu trwałej i olśniewającej fryzury. Szczotka sprawi, że Twoje włosy zyskają na objętości, efekt ten zauważysz zwłaszcza w sytuacji, gdy Twoje włosy są nieco dłuższe. Z kolei grzebień umożliwi dokładne rozczesanie włosów oraz rozprowadzenie na nich ulubionego kosmetyku. Warto wspomnieć o coraz bardziej popularnych pomadach, które pomogą Ci wykończyć fryzurę i nadać jej ostateczny wygląd. Tego typu produkty różnią się połyskiem, konsystencją i zapachem. Najważniejsza jest jednak moc, z którą utrwalają one włosy. 

Jak układać fryzury w zależności od długości włosów?

Sposób w jaki należy układać włosy różni się w zależności od długości włosów i preferencji oraz cięcia jakie wykonał fryzjer lub barber. Jeśli jesteś posiadaczem krótkich włosów, nie musisz inwestować zbyt dużo czasu ani pieniędzy, by cieszyć się dobrze ułożoną fryzurą. Na początek sięgnij po niewielką ilość wybranego produktu i następnie nałóż na całą długość lekko wilgotnych włosów. W kolejnym kroku nawilżone włosy porządnie rozczesz z użyciem grzebienia. Następnie możesz przystąpić do ostatecznego modelowania fryzury i utrwalenia jej sprayem lub specjalną, mocą pomadą. Pamiętaj, aby układanie włosów męskich zawsze dostosowywać do formy cięcia. Do krótkich włosów polecam Ci głównie kosmetyki na bazie wody, które utrwalą fryzurę, ale nie pozostawią na niej sztucznej skorupy. 

Jak układać długie włosy?

Chcąc wykonać fryzurę zaczesaną do tyłu z dłuższych włosów, warto wiedzieć, że w tym celu włosy powinny mieć co najmniej 18 cm mierząc od grzywki. Boki powinny być starannie wygolone. W zależności od kształtu głowy i owalu twarzy wysokość podgolenia będzie się różniła. Przy niewielkich zakolach wysokość podgolenia powinna być wyższa. Dzięki temu ukryjesz cofającą się linię włosów. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje uczesanie będzie utrwalone i na treningu, i podczas kilku godzin w biurze, wybierz kosmetyk o średnim lub mocnym chwycie. Połysk dostosuj z kolei do własnych upodobań. Obecnie modne są fryzury z matowym wykończeniem.