Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

0
192

Lakiery hybrydowe zyskują z powodzeniem z roku na rok coraz większą popularność. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż lakier hybrydowy pozwala na uzyskanie długotrwałego efektu zadbanych paznokci, pozbawionych uciążliwych smug czy odprysków. Kolejną rzeczą, która przemawia na korzyść tego rodzaju kosmetyków, to ich trwałość. Stylizacja wykonana dobrej jakości, profesjonalnymi produktami, potrafi cieszyć oko nawet do trzech lub czterech tygodni! Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z hybrydą na własną rękę, sprawdź, jakie lakiery hybrydowe są najlepsze i po które produkty sięgnąć, tak, aby być zadowoloną z długotrwałego efektu.

Po czym poznać dobry lakier hybrydowy?

Na obecnym rynku kosmetycznym można spotkać wiele rodzajów lakierów hybrydowych, wyróżniających się marką, paletą kolorystyczną czy objętością. Na co zwracać uwagę w sposób szczególny przy pierwszym zakupie?

  • Gęstość – to właśnie dzięki niej po nałożeniu lakieru na powierzchnię paznokcia tworzy się gruba warstwa, zapewniająca odporność na wszelkie urazy mechaniczne. Lakiery o płynnej, rozwodnionej konsystencji dość nierównomiernie rozprowadzają się na płytce, a dodatkowo wolniej schną.
  • Rodzaj – dla osób, które chcą podjąć się samodzielnego wykonywania stylizacji paznokci, wskazane i polecane są produkty jednofazowe. Posiadają one bogaty, mocny skład, do którego należy: baza, pigment kolorystyczny oraz utrwalacz. Wypadają one dużo lepiej od produktów dwufazowych, które z kolei pod względem składu chemicznego są od nich dużo słabsze.
  • Atesty – z reguły bagatelizowane przez większość, są bardzo istotne z punktu widzenia wpływu na płytkę paznokci. W celu ucięcia kosztów produkcji, część firm kosmetycznych decyduje się na dodanie do składu toksycznych i szkodliwych substancji. Aby upewnić się w tej kwestii, warto zasięgnąć informacji na stronie internetowej, jakie certyfikaty posiada dana marka.
  • Pędzelek – najlepszym wyborem w tym przypadku są te pędzelki, które posiadają długie, gęste i wytrzymałe włosie. Zdecydowanie ułatwia to sposób aplikowania lakieru hybrydowego, gdyż czasami można nałożyć go zaledwie po jednym pociągnięciu, z drobnymi poprawkami.

Zalety lakierów hybrydowych – przekonaj się sama!

Jeśli jesteś kobietą aktywną i chcesz się cieszyć długotrwałym, nienagannym wyglądem paznokci, to lakiery hybrydowe są na to idealnym rozwiązaniem. Podobnie jak dobrej jakości builder żel umożliwia nadbudowę płytki paznokcia, tak również dobrej jakości lakiery hybrydowe wzmocnią twoją naturalną płytkę. Dodatkowo rozległa paleta kolorystyczna, proponowana przez firmy kosmetyczne umożliwia dobranie odcieni, które będą pasować do każdej garderoby. Choć sam proces aplikowania kosmetyku na paznokcie nie trwa długo, nie trzeba się obawiać o jego wytrzymałość. Produkty te nadają się do wykonywania zarówno manicure, jak i pedicure.